O firmie

Firma Riexinger Automation Sp. z o.o. została założona w roku 2019 jako rezultat wieloletniej współpracy Pana Patryka Panyło programisty i kierownika zespołu systemów nowoczesnej automatyzacji oraz Pana Markus Theobalda dyrektora generalnego i właściciela firmy EUGEN RIEXINGER GMBH & CO. KG oraz firmy WEERTH HANDLING SYSTEME GMBH.

Od samego początku naszej działalności współpracujemy bezpośrednio z uznaną na całym świecie niemiecką firmą EUGEN RIEXINGER GMBH & CO. KG. produkującej nowoczesne maszyn i linie przemysłowe przeznaczone do cięcia oraz zgrzewania tworzyw sztucznych. W roku 2020 rozpoczynamy również bezpośrednią współpracę z wiodącym na rynku producentem maszyn i noży tnących niemiecką firmą WEERTH HANDLING SYSTEME GMBH.

Bazując na naszej wiedzy, bogatej drodze zawodowej oraz solidnych rozwiązaniach technologicznych dostarczamy kompleksowe oprogramowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych, projektujemy systemy wizualizacyji HMI / SCADA oraz  wdrażamy i uruchamiamy. Dodatkowo jako odpowiedź na wysokie wymagania naszych klientów oraz dynamiczny rynek przemysłowy, poszerzyliśmy naszą ofertę o wirtualne uruchomienia procesów oraz integrację i wdrażanie zaawansowanych systemów czwartej rewolucji przemysłowej Industrie 4.0.

Obecnie posiadane doświadczenie pozwala nam na swobodną pracę m.in. w zakresie produktów wiodących producentów sterowania w przemyśle tj. BECKHOFF, SIEMENS, Kuka, YASKAWA, Phoenix Contact, Wieland, Pilz, Cognex.

Spełnienie wymagań i oczekiwań naszych klientów świadczy o tym, że nasi główni partnerzy strategiczni dostarczają systematycznie maszyny i kompletne linie produkcyjne największym globalnym producentom np. Festo AG & Co. KG , SIMONA AG, Fackelmann GmbH + Co. KG, Poloplast GmbH & Co KG, Leister Technologies AG, MESTO Spritzenfabrik Ernst Stockburger GmbH.

Dzięki wysokiej jakości, solidności oraz estetyce wykonania nasze usług wdrażane są również w branży automotive u producentów jak np. Robert Bosch GmbH, Reutter GmbH.

Odkryj z nami przyszłość automatyzacji

Riexinger Automation, przekształca wiedzę i doświadczenie w zaawansowane technologicznie systemy zorientowane na przyszłość. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaoferować aplikacje i technologie dla Przemysłu 4.0. Zalety jej integracji, są wyraźnie odzwierciedlone w jakości i oszczędnościach. Razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Nasz innowacyjny i doświadczony zespół jest tu dla Państwa.

Niższe koszty produkcji

Niższe koszty produkcji

Wyższa jakość

Wyższa jakość

Bezpieczne środowisko pracy

Bezpieczne środowisko pracy

Sukces

Sukces

Po wdrożeniach naszym klientom oferujemy również, szczegółowe szkolenia dotyczące obsługi zainstalowanego oprogramowania. Wszystkim współpracującym z nami firmom zapewniamy doradztwo oraz profesjonalne wsparcie techniczne. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, co pozwala na dostosowanie usług do konkretnego zapotrzebowania i precyzyjne spełnienie jego wymagań.

Sektory przemysłu

Poniżej prezentujemy kilka gałęzi przemysłu w których znajdują zastosowanie rozwiązania Riexinger Automation Sp. z o.o.

Branża automotive

Automotive

Nasze oprogramowanie można znaleźć w przetwórstwie i obróbce tworzyw sztucznych w klasycznym przemyśle motoryzacyjnym, jak również w powstającym przemyśle pojazdów elektrycznych.

Systemy wodne i ściekowe

Systemy wodne i ściekowe

Czy to pod dużymi miastami, czy w ścianach własnego domu, rury z tworzyw sztucznych w dużym stopniu zastępują klasyczne materiały. Zaprogramowane i uruchomione przez nas maszyny realizują proces obróbki rur z tworzywa sztucznego.

Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

Sterowane przez nasze oprogramowanie maszyny w przemyśle spożywczym znajdują szeroki zakres zastosowań podczas filtrowania cieczy.

Logistyka i pakowanie

Logistyka i pakowanie

Palety i skrzynie transportowe są od dawna wykonane z tworzywa sztucznego. Wdrożone przez naszych inżynierów, systemy sterowania spawaniem plastiku, umożliwiają wytwarzanie tych produktów.

Kompozyty

Kompozyty

Za pomocą maszyn z naszym oprogramowaniem, można również przetwarzać alternatywy dla tworzyw sztucznych, takie jak węgiel czy włókno szklane.

Urządzenia medyczne

Urządzenia medyczne

Sterowane przez nas maszyny spawalnicze, można znaleźć również w produkcji wyrobów w przemyśle medycznym.