Programowanie sterowników PLC

Jeżeli w Państwa firmie nie jest możliwe zaprojektowanie i wykonanie kompletnego lub częściowego oprogramowania dostosowanego do Państwa maszyn lub linii produkcyjnej, to nasze usługi są doskonałym rozwiązaniem. Indywidualnie oraz solidnie dostosujemy oprogramowanie do Państwa standardu lub opracujemy je od podstaw bazując na rozwiniętych przez nas standardach i wieloletniemu doświadczeniu. Implementowane przez nas funkcje wykorzystują podstawowe języki programowania zgodne z normą 61131-3 oraz języki wyższego poziomu.

Programowanie sterowników PLC - Beckhoff, Siemens

Prawie każda maszyna w branży produkcyjnej jest obecnie kontrolowana przez systemy sterowania PLC (ang. Programmable Logic Controller). Sterowanie PLC jest wykorzystywane m.in. do automatyzacji maszyn lub linii produkcyjnych. Bazując na Państwa koncepcie mechanicznym i oczekiwaniach nasi inżynierowie zaprojektują, zaimplementują, przetestują oraz uruchomią system oparty na sterowniku PLC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam również na udzielanie wsparcia, w przypadku usterek w systemach stworzonych przez innych wykonawców.

W naszych realizacjach stosowaliśmy m.in. systemy: TwinCAT v2, TwinCAT v3, Step7 Classic, TIA Portal, CodeSys, PC Worx.

Programowanie sterowników Safety PLC

Oprócz standardowych sterowników PLC posiadmy również doświadczenie w programowaniu sterowników Safety PLC. W dzisiejszych czasach wymagania stawiane systemom i maszynom są bardzo wysokie. Dla naszych klientów istotna jest nie tylko wydajność, ale również bezpieczne działanie. Zastosowanie sterowników bezpieczeństwa daje komfort profesjonalnego zabezpieczenia obsługi nowoczesnych systemów, maszyn oraz całkowitych linii produkcyjnych.

W powyższym zakresie posiadamy doświadczenie w realizacjach z użyciem BECKHOFF TwinSAFE, SIMATIC Distributed Safety, Wieland samos® PRO, Pilz PNOZmulti, Kuka SafeOperation.

Sieci przemysłowe

W prawie każdym systemie do zrealizowania komunikacji rozproszonych obiektów wykorzystywane są w dzisiejszych czasach sieci polowe (ang. Fieldbus). Ich zastosowanie zmniejsza liczbę połączeń elektrycznych, tym samym uproszczając okablowanie.

Klasyczne sieci polowe np. CAN-Bus, PROFIBUS oparte o popularne protokoły komunikacji szeregowej są systematycznie zastępowane przez rozwiązania oparte na Ethernecie przemysłowym, w którym zagwarantowany jest determinizm czasowy transmisji wysłania pakietu danych.

W porównaniu do klasycznych rozwiązań, Ethernet przemysłowy gwarantuje dużo większą wydajność, potencjalnie nieograniczoną liczbę urządzeń i zasięg, upraszczając jednocześnie infrastrukturę sieciową i jej utrzymanie dzięki wspólnemu dla wszystkich elementów systemu sterowania medium.

Ze względu na łatwą konfigurację, krótki czas uruchomienia oraz niskie koszty instalacji najczęściej realizujemy sieci polowe oparte na standardzie przemysłowego Ethernetu. Opracowana pierwotnie przez Beckhoff Automation sieć EtherCAT lub będąca również w kręgu zainteresowań wielu naszych klientów sieć przemysłowa PROFINET wprowadzona na rynek przez firmę Siemens.

Nieocenionym ułatwieniem jest połączenie sieci przemysłowej z siecią korporacyjną, co umożliwia nam bardziej niezawodny i tańszy zdalny dostęp do sieci polowej, przyspieszający znacznie reakcję w przypadku problemów wymagających interwencji naszych inżynierów.

Chętnie wykorzystywane przez nas jest również uwzględnienie funkcji safety w sieci polowej bazującej na standardzie sieci Ethernet.

W zależności od wymagań, ograniczeń sprzętowych czy innych czynników, podejmujemy się realizacji sieci polowych w formie najbardziej odpowiadającej naszym klientom.

Zdalne wsparcie

Naszym klientom świadczymy pomoc nie tylko na miejscu, ale również oferujemy zdalne usługi serwisu i programowania. Korzystając z najnowszych rozwiązań IT umożliwiających połączenia online, możemy zarówno diagnozować jak i programować poprzez sieć internetową. Dzięki temu często wizyta w zakładzie nie jest konieczna, co ogranicza czas i obniża koszty wsparcia lub wdrożenia dodatkowych funkcjonalności do wystarczającego minimum.

Nasze usługi świadczymy głównie na terenie województwa Śląskiego i Małopolskiego min. w takich miastach jak: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Olkusz, Zawiercie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Chorzów, Ruda Śląska, Gliwice, Knurów, Rybnik, Wodzisław, Żory, Mikołów, Tychy, Bieruń, Oświęcim, Lędziny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec, Czeladź, Pszczyna, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Orzesze, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Jastrzębie-Zdrój, Piekary Śląskie, Łaziska Górne, Racibórz, Myszków, Czerwionka-Leszczyny, Lubliniec, Rydułtowy, Pyskowice, Radzionków, Pszów, Kłobuck, Poręba, Imielin, Miasteczko Śląskie, Sławków, Łazy, Szczyrk, Siewierz, Ogrodzieniec, Szczekociny, Pilica, Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebinia, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój i nie tylko!